Program 2019

8 czerwca – sobota


15:00 Otwarcie Festiwalu i przywitanie; przejazd na dwóch kółkach po terenach stoczniowych;  zapraszamy zarówno na rowerach, jak i hulajnogach

Kurs życia w mieście

Życie w mieście staje się nie lada wyzwaniem. Dlatego zapraszamy na KURS ŻYCIA W MIEŚCIE, podczas którego zaprezentujemy jak łatwo, szybko i przyjemnie zmierzyć się z wszystkimi „miejskimi” przeciwnościami losu. Jak przeżyć we współczesnym mieście? Jaki uniknąć godzinnych korków i towarzyszących im irytacji? Z jakich usług społecznych skorzystać? Odpowiedzi na te – i na inne liczne pytania – już na festiwalu.

15:30 Hulajnoga jako forma mobilności, Hulaj Urban Squad Politechnika Gdańska

15:45 Idea wspólnego biletu – Bartosz Szwarc, MZKZG

16:15  Ogród deszczowy w 5 krokach – dr Wojciech Szpakowski, Agnieszka Kowalkiewicz, Gdańskie Wody

Zbuduj sobie miasto!

Miasto to wspólnota mieszkańców, a więc nas wszystkich. Żyjąc, pracując, przemieszczając się czy relaksując budujemy miasto – chcąc tego, czy też nie. Proces ten nie zawsze jest świadomy i intencjonalny. Dlatego też podczas festiwalu przedstawimy najciekawsze, najnowsze i najbardziej inspirujące praktyki – przepisy – na miasto. Weźmy sprawy w swoje ręce i ZBUDUJMY SOBIE MIASTO!

16:50 Od Pomysłowego Dobromira do salonów miejskich – Warsztat na patencie, Tczew,

17:30 Wakable city, czyli miasto do chodzenia – dr Michał Jaśkiewicz, Uniwersytet Gdański

18:00 Wizerunek miasta w social mediach – dr Dorota Kamrowska-Załuska, Hanna Obracht-Prondzyńska, Towarzystwo Urbanistów Polskich


WARSZTATY

15:00, 16:00, 17:00, 18:00 Ogród w pojemniku, Gdańskie Wody – udział bezpłatny!


Wszystkie instytucje, organizacje i osoby zainteresowane czynnym udziałem we Free Cities Festiwal (prezentacja, udział w dyskusji) proszone są o kontakt mejlowy z biurem Instytutu Metropolitalnego –biuro@im.edu.pl.