Instytut Metropolitalny – będący instytucją ekonomii społecznej – prowadzi działalność pożytku publicznego i w jej ramach świadczy usługi. Naszymi klientami są przede wszystkim: organy (podmioty) administracji publicznej, jednostki naukowe, think tanki, podmioty gospodarcze. Współcześnie deficytowe doradztwo eksperckie realizowane jest m.in. przez profesjonalne wydawnictwo naukowe, opracowywanie ekspertyz i opinii, organizację konferencji i seminariów, prowadzenie procesów partycypacyjnych oraz audyt jawnościowy.
Instytut oferuje organizację zróżnicowanych pod względem metodologicznym form dialogu pomiędzy organami władzy publicznej a społecznością lokalną lub zainteresowaną grupą obywatelską. Oferta skierowana jest zarówno do grup inicjatywnych, jak i organów władzy samorządowej. Podejmujemy się organizacji i obsługi paneli dyskusyjnych, grup fokusowych, sądów obywatelskich, dyskusji i wysłuchań publicznych, zajęć warsztatowych. Kanwę spotkań stanowią wszelkie sfery życia publicznego i zadań publicznych, m.in. takie jak planowanie przestrzenne, ochrona zabytków czy gospodarka mieszkaniowa.
Usługa opiera się na współpracy z partnerem, wyrażającym potrzebę organizacji procesu partycypacyjnego. W pierwszej kolejności ustalamy cel i kontekst działania. Pozwoli to skonkretyzować grupę odbiorców procesu partycypacyjnego i wskazać aktorów określonego środowiska. Następnie, dobierając odpowiednią formę dialogu, planujemy z partnerem cały proces. Zapewniamy obsługę procesu partycypacyjnego na każdym jego etapie (w zakresie ustalonym z partnerem). Elementarną częścią usługi jest ewaluacja projektu, dzięki której partner zyska informacje zwrotne od uczestników i dowie się o skuteczności działań w osiągnięciu zaplanowanego celu.
W celu uzyskania informacji o kosztorysie prosimy na następujący adres mejlowy przesłać specyfikację zamówienia: krzysztof.mularski@im.edu.pl w zakresie obejmującym co najmniej informacje podane w opisie usługi, a także informację o podmiocie zlecającym / inicjatywnym.